Wire- wrapping – biżuteria dla zaawansowanych

https://www.hitobuwie.pl/damskie/portfele-damskie.html

Tak, jak wspomniałam biżuteria ręcznie robiona należy do bardzo prostych metod, które nawet dziecko jest wstanie opanować. Niemniej jednak, jak w każdej dziedzinie naszego życia również i tutaj jesteśmy wstanie wykonać bardziej skomplikowane elementy.

Jedną z takich bardziej zaawansowanych metod jest zastosowanie wire-wrappingu, która jak sama nazwa wskazuje, polega dosłownie na owijaniu drutu. Chodzi o to, aby umiejętnie zawinąć dwa druty wokół kamienia lub wykonując tylko i wyłącznie drucianą biżuterię. Niezależnie od zastosowania metoda ta wymaga bardzo dużej cierpliwości, ale przede wszystkim pomysłu, jak umiejętnie wykonać oplatanie.

Drut wykorzystywany do tej metody musi mieć odpowiednią grubość, a zatem nie jest łatwo wykonać skręt. Zatem niezbędne będą także wspomniane wcześniej narzędzia, ale przede wszystkim siła, precyzja i za pewne cierpliwość. Samo owijanie to jedno, jednak najważniejsze jest wykonanie symetrycznych kształtów, tak aby wszystko wyglądało naturalnie i elegancko.

Pamiętajmy, że wykonując biżuterię metodą wire-wrappingu musimy w pierwszej kolejności wykonać projekt, a następnie zgodnie z nim dokonywać oplatania, skręcania, zawijania, czy zginania. Wszystkie wymienione ruchy są tutaj dozwolone, dlatego też otrzymane produkty należą do bardzo indywidualnych i oryginalnych propozycji, jaką jest ta wyjątkowa biżuteria. Warto dodać, że dla uzyskania najlepszego efektu powinniśmy skorzystać z dostępnych kamieni, które tutaj prezentują się wyjątkowo dobrze.

http://www.helababy.pl/sklep/kategorie/107/komplety-dresowe-k