Pierścionki własnej produkcji

www.kozakwojtan.nieruchomosci.pl

Pierwsze skojarzenie z pierścionkiem to zaręczyny, piękne duże oczko wykonane z największej próby złota oraz z dużym diamentem, to marzenie kobiet, które nie zawsze może się spełnić. Niemniej jednak pierścionek to nie tylko pierwsza cegiełka w budowie naszego związku, ale także ciekawy sposób na ozdobienie dłoni. Jedne panie gustują w delikatnym pojedynczym kółeczku, a inne cenią sobie ciekawe rozwiązania, a także zastosowanie kilku różnych elementów jednocześnie.

Właśnie ze względu na tą różnorodność dużą popularnością cieszą się pierścionki wykonywane ręcznie. Głównie ze względu na spersonalizowanie wszystkich detali, a także w dużej mierze ze względu na niską cenę, coraz chętniej sięgamy właśnie po taką możliwość.

Warto podkreślić, że podobnie jak bransoletka, czy naszyjnik, również pierścionek bez większego wysiłku możemy wykonać samodzielnie. Zatem aby do tego przystąpić musimy zadbać o podstawowe elementy, które w przypadku tej biżuterii są bardzo ograniczone. Bowiem główną domeną pierścionka są stosowane ozdoby, o których wspomnę nieco później. Niemniej jednak wszystkie kamienie muszą zostać osadzone na specjalnej bazie, która stanowi okrągły pierścień, najczęściej z funkcją regulowania rozmiaru. Na środku bazy znajduje się mała metalowa podstawa, na którą wkleja się kamienie, czy inne ozdoby. Istnieje wiele możliwości, bowiem baza może posiadać ciekawy rant, wgłębienia, pogrubienia czy inne zdobienia, które jeszcze bardziej dodają oryginalności wykonanej biżuterii.