Nawlekanie koralików – pierwsze kroki i łatwy sposób

www.nadachu.com.pl

Zatem skoro już wiemy mniej więcej, jakie materiały musimy zgromadzić, aby wykonać komplet oryginalnej biżuterii warto jeszcze zwrócić uwagę na podstawowe techniki, które zdecydowanie ułatwią nam nasze nowe hobby. Przede wszystkim najłatwiejszym sposobem jest nawlekanie koralików na kawałek drucika, czy specjalnego sznurka.

Niemniej jednak, nawet tak prozaiczna czynność może przysporzyć nie małych problemów, szczególnie, gdy oczko w koraliku jest wyjątkowo małe, a my mamy zamiar pokryć nimi całą bransoletkę. Poza tym, jeżeli naszą bazą jest jakiś giętki i miękki materiał, to nawleczenie trzydziestu kuleczek wymaga cierpliwości. Dlatego warto wykorzystać proste rozwiązanie, jakim jest zastosowanie cienkiego drucika, który zwinięty podwójnie zmieści się w oczku wybranych korali.

Wobec tego drut zginamy w połowie jego długości i zahaczamy o naszą bazę. Następnie skręcamy obydwie długości drucika, tak, aby powstała cienka igiełka z zahaczoną na końcu gumką, sznurkiem, czy wstążką, na której ma być wykonana nasza biżuteria. W ten sposób bez trudu i w bardzo szybki sposób możemy nawlec odpowiednią ilość koralików, zaczynając oczywiście od strony drucika. Pamiętajmy o dobraniu odpowiedniej długości bazy, zawsze można ją dociąć nigdy przedłużyć. Po zakończeniu wystarczy wyciągnąć drucik, ale pamiętając o pozostawieniu miejsca na umieszczenie zapięcia. Taka prosta metoda może być wykorzystywana do wszystkich przygotowywanych form biżuterii nawet, gdy mamy zamiar nawlec trzy koraliki.

https://www.hitobuwie.pl/marki/pitillos.html agencja.eriko.net.pl