Naszyjnik, wisiorek, czy kolia – ręcznie robione dzieła sztuki

www.bwa.kalisz.pl

Bardzo urozmaiconą biżuterią jest również ta, którą zawieszamy na szyi, a zatem wszelkiego rodzaju wisiorki, zawieszki, naszyjniki, a także bogato zdobione kolie, które bez trudu możemy wykonać samodzielnie. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że tego typu biżuteria należy do bardzo urozmaiconej formy, bowiem nie zawsze każdy model pasuje do tej samej stylizacji. Jednak przy okazji warto podkreślić, że ręcznie robiona biżuteria nie tylko pięknie się prezentuje, ale także może stanowić element całego kompletu w jednym stylu.

Dlatego też wiele pań często zamawia ją lub wykonuje na specjalne okazje, co nie oznacza, że nie mogą być stosowane, na co dzień. Bowiem również i w tym przypadku możemy pozwolić sobie na pewne odstępstwa od reguły, wprowadzić standardowe rozwiązania, czy oryginalne formy.

Najbardziej prostym modelem jest zastosowanie łańcuszka wraz z ciekawym wisiorkiem lub kilkoma koralikami, jednak ręcznie robiona biżuteria może być równie zjawiskowa jak tradycyjne kolie z pereł, czy nawet wiktoriańskie kwiaty. Wystarczy tylko odrobina chęci i opanowania techniki nawlekania koralików wraz z odpowiednim wykonaniem zakrętów. Warto podkreślić, że nie jest łatwo opisać sposób ich wykonania, bowiem istnieje wiele technik, ale przede wszystkim różnych form oraz samych zawieszek. Zatem odsyłam do przeglądania gotowych wzorów, czy instruktarzy krok po kroku, które pomogą nam stworzyć wiele interesujących modeli naszyjników i nie tylko.

www.cefic.pl